Kanapka z awokado i jajkiem w koszulce

Kanapka z awokado i jajkiem w koszulce

Szybkie i pożywne śniadanie jest ważne, gdy chcesz dobrze zacząć dzień. Z tą kanapką na pewno Ci się to uda. Awokado jest doskonałym źródłem zarówno witaminy E, jak i C, a także jest bogate w tłuszcze nienasycone, które pomagają utrzymać zdrowy poziom cholesterolu. Ze względu na wysoką zawartość białka awokado jest bardzo pożywne, a także bogate w beta karoten, magnez, kwas foliowy i witaminę K. Chleb pełnoziarnisty pokrywa zapotrzebowanie na błonnik i witaminę B, a jajka dostarczą Ci kwasów tłuszczowych Omega 3, lecytyny i witaminy D. Nie bez powodu jajka są popularnym śniadaniowym przysmakiem: białka zapewniają zastrzyk energii i sprawiają, że czujesz się syty, nie wpadając w senność po posiłku. A jeśli nigdy nie lubiłeś tradycyjnego śniadania z jajkiem lub Ci się znudziło... cóż, mamy przeczucie, że pokochasz to!

Składniki:

  • chleb pełnoziarnisty (1 lub 2 kromki na osobę)
  • 1 jajo na osobę
  • sok z cytryny
  • masło
  • prażone pestki dyni
  • 1-2 dojrzałe awokado

Składniki:

Wyciśnij lub wlej do miski trochę soku z cytryny i wymieszaj ze zmiękczonym masłem. Taką mieszanką posmaruj kromki chleba. Przekrój awokado na pół, usuń pestkę i ostrożnie wydłub miąższ, aby móc cienko pokroić obie połówki. Rozłóż awokado na kromkach chleba. W małym rondelku doprowadź trochę wody do wrzenia i dodaj kilka kropel octu. Do wrzącej wody ostrożnie wbij po jednym jajku na osobę. Przykryj rondelek zaraz po włożeniu jajek. Gdy będą gotowe, wyjmij je łyżką stołową i połóż na środku kanapek. Posyp prażonymi pestkami dyni – apetyczne i wyjątkowo pożywne śniadanie jest gotowe!

Źródło:

Anyakanyar www.anyakanyar.hu

Powiązane przepisy:

Wysokie ciśnienie krwi

Tabletki Aspirin® Cardio są wskazane u osób z wieloma czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego, w celu zmniejszenia ryzyka zawału mięśnia sercowego i udaru niedokrwiennego mózgu.

Aspirin® Cardio - Informacja o leku


Lek zawiera kwas acetylosalicylowy i jest dostępny bez recepty. Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.