Błędne przekonania

Błędne przekonania 

Oceniliśmy wiele czynników, dzięki którym nasze procesy produkcji i pakowania będą jeszcze bardziej zrównoważone, a rygorystyczne normy jakości – zachowane. Jak dotąd skupiliśmy nasze wysiłki na optymalizacji obecnie stosowanych opakowań i zmniejszeniu ilości odpadów, ograniczeniu emisji i przejściu na energię odnawialną. 

 

Zdjęcie linii produkcyjnej

Błędne przekonania

 

Czy nie moglibyśmy prowadzić jeszcze bardziej zrównoważonej działalności, tworząc zupełnie nowe linie produkcyjne i koncepcje opakowań? 

Oceniliśmy wiele czynników, dzięki którym nasze procesy produkcji i pakowania będą jeszcze bardziej zrównoważone, a rygorystyczne normy jakości – zachowane. Musimy zadbać o to, aby hurtownie farmaceutyczne, pracownicy ochrony zdrowia i pacjenci zawsze mieli pod ręką produkt o niezmiennie wysokiej jakości. 

Nasze analizy wykazały, że zastąpienie istniejących koncepcji produkcji i pakowania tymi nowo utworzonymi byłoby mniej zrównoważone niż optymalizacja działań, które już prowadzimy. 

Dlatego na razie skupiliśmy nasze wysiłki na optymalizacji obecnie stosowanych opakowań i zmniejszeniu ilości odpadów, ograniczeniu emisji i przejściu na energię odnawialną. 

Czy nie powinniśmy zastąpić plastikowego blistra alternatywnymi materiałami, takimi jak papier?

 

Plastik jest często postrzegany jako nieprzyjazny środowisku, papier za to uważany jest za o wiele bardziej przyjazną alternatywę. Jednak czasami plastik jest konieczny, a papier nie w każdym zastosowaniu dobrze się sprawdza1.

Plastik i folia, które tworzą blister, zabezpieczają tabletki przed czynnikami takimi jak wilgoć, zanieczyszczenia, a nawet promienie UV, co ma wpływ na jakość i skuteczność leku. Papierowe opakowanie po prostu nie byłoby w stanie utrzymać jakości i skuteczności leku.

Co więcej przy wyborze najodpowiedniejszych materiałów bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty łańcucha produkcyjnego, takie jak logistyka, koszty i wpływ transportu. Na przykład, ponieważ tworzywa sztuczne są lżejsze od papieru, zużywają mniej energii i wywierają mniejszy wpływ na środowisko, przechodząc przez cały proces produkcyjny2.

Dokładnie rozważywszy wszystkie kwestie, ustaliliśmy, że obecnie najbardziej zrównoważonym rozwiązaniem dla opakowań Aspirin® Cardio jest utrzymanie ochrony, jaką zapewniają plastik i aluminium, przy jednoczesnym ograniczeniu ich zużycia, jednak ciągle poszukujemy alternatywnych rozwiązań na przyszłość.

Zdjęcie blistrów z tabletkami
Zdjęcie rolek papieru

Czy nie powinniśmy byli zamienić białego kartonu na karton z recyklingu?

 

To naturalne, że myślimy, iż papier z recyklingu stanowi bardziej zrównoważone rozwiązanie niż produkcja nowej tektury z drzew, ale kiedy przyjrzysz się bliżej temu zagadnieniu, dojdziesz to wniosku, że nie zawsze tak jest.

Karton z recyklingu jest w rzeczywistości bardziej miękki niż ten biały i dlatego potrzeba go więcej do osiągnięcia tego samego poziomu stabilności, a przez to jest cięższy. Oznacza to, że w łańcuchu produkcyjnym więcej energii zużywa się do transportu i przetwarzania tektury z recyklingu niż białej3.

Tekturę z recyklingu często transportuje się na kilkaset kilometrów. Dlatego zdecydowaliśmy się nadal używać białej tektury pochodzącej głównie z lokalnych źródeł.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i chcesz zgłębić ten temat, kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o działaniach, jakie podjęliśmy, aby stać się jeszcze bardziej zrównoważoną firmą. 

 

PP-ASP-PL-0072-1 

Piśmiennictwo

  • (1) European Packaging Preferences 2020 [Europejskie preferencje dotyczące opakowań 2020], s. 4, s. 14. Return to content
  • (2) Wood Mackenzie 2020 – Is Paper A More Sustainable Flexible Packaging Material Than Plastic? – Forbes – paper debate [Wood Mackenzie 2020 – Czy papier jest bardziej zrównoważonym elastycznym materiałem opakowaniowym niż plastik? – Forbes – debata nt. papieru], s. 2. Return to content
  • (3) dane prasowe firmy Bayer Return to content

Powiązane artykuły:

Tabletki Aspirin® Cardio są wskazane u osób z wieloma czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego, w celu zmniejszenia ryzyka zawału mięśnia sercowego i udaru niedokrwiennego mózgu.

Aspirin® Cardio - Informacja o leku


Lek zawiera kwas acetylosalicylowy i jest dostępny bez recepty. Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.