Zdrowe śniadanie

Zdrowe śniadanie

To, jak zaczynamy dzień, naprawdę ma znaczenie. Rano wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do zasad odżywiania, jednak zdrowa dieta powinna odgrywać bardzo ważną rolę w naszym życiu. Szczególnie jeśli ktoś ma nadwagę lub problemy z cholesterolem, to tym bardziej powinien zadbać o zbilansowaną dietę również przy pierwszym posiłku. Zjedz urozmaicone, sycące śniadanie i upewnij się, że Twój poranny posiłek zawiera zdrowe produkty. Przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań.

PRZEJDŹ DO PRZEPISÓW

Danie główne przyjazne sercu

Danie główne przyjazne sercu

Oprócz zmiany kilku nawyków życiu codziennym, możesz zrobić wiele dla swojego serca poprzez stosowanie zdrowej diety. Nie musi ona być szczególna, nawet niewielkie zmiany mogą bowiem pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Poznaj i spróbuj potraw zrobionych ze zdrowszych składników i przekonaj się, że zdrowe jedzenie nie musi być niedobre i pozbawione smaku, a Twoje posiłki mogą być przyjazne sercu.

PRZEJDŹ DO PRZEPISÓW

Bezmięsny przysmak

Bezmięsny przysmak

Jednym z głównych filarów zdrowej diety jest nauczenie się gotowania z wykorzystaniem innych składników niż zwykła żywność. Na przykład: jedz mniej mięsa! Nie tylko wpłynie to korzystnie na Twój poziom cholesterolu, lecz także dostarczy nowe doznania smakowe. Włączaj warzywa i owoce do swojej diety jak najczęściej, co pozwoli Ci uniknąć nadwagi. Często uważa się, że dietetyczne jedzenie nie jest smaczne, choć możemy wyobrazić sobie niewiele smaczniejszych potraw niż urozmaicona sałatka czy danie wegetariańskie!

PRZEJDŹ DO PRZEPISÓW

Pomysłowe słodkości

Pomysłowe słodkości

Za główną przyczynę nadwagi często uważa się słodycze. Jednak, jeśli przestrzegamy pewnych zasad, możemy z łatwością przygotować desery, które będą elementem zdrowej diety. Nawet jeśli nie są to do końca dietetyczne dania, to możemy również piec, gotować i miksować przysmaki znacznie skromniejsze pod względem kalorycznym. Całkowita rezygnacja z cukru nie jest dobra dla organizmu, dlatego wykorzystaj sztuczki, które pomogą Ci zjeść deser zgodny z zasadami zbilansowanej diety.

PRZEJDŹ DO PRZEPISÓW

Lekka kolacja

Lekka kolacja

To, co jemy wieczorem, jest bardzo ważne. Po godzinie 18. silnik naszego organizmu pracuje wolniej, dlatego nawet jeśli w ciągu dnia mniej zwracamy uwagę na zasady żywieniowe, na kolację lepiej wybrać dania, które wpisują się w zdrową dietę. Oczywiście nie tylko możemy uniknąć nadwagi, ale również zrobić wiele, by obniżyć wysoki poziom cholesterolu. Dzięki kilku prostym pomysłom można łatwo przestrzegać zdrowej diety również wieczorem.

PRZEJDŹ DO PRZEPISÓW

Tabletki Aspirin® Cardio są wskazane u osób z wieloma czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego, w celu zmniejszenia ryzyka zawału mięśnia sercowego i udaru niedokrwiennego mózgu.

Aspirin® Cardio - Informacja o leku


Lek zawiera kwas acetylosalicylowy i jest dostępny bez recepty. Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.