Dlaczego zrównoważony rozwój

Dlaczego zrównoważony rozwój 

Według szacunków tylko w 2019 roku ponad pięć milionów ludzi zmarło z powodu chorób układu krążenia spowodowanych zanieczyszczeniem środowiska. Zanieczyszczenie jest ważnym i często pomijanym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i należy skoncentrować się również na nim, jeśli chcemy naprawdę coś zmienić. Musimy uznać jego wpływ i kontrolować u źródła. 

 

Zdjęcie dymiących kominów fabrycznych, podpis: 5 milionów zgonów rocznie

Walka z zanieczyszczeniami jest bliska naszemu sercu

 

Według szacunków tylko w 2019 roku ponad pięć milionów ludzi zmarło z powodu chorób układu krążenia spowodowanych zanieczyszczeniem środowiska1.

 

Zanieczyszczenie jest ważnym i często pomijanym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i należy skoncentrować się również na nim, jeśli chcemy naprawdę coś zmienić1. Musimy uznać jego wpływ i kontrolować u źródła. 

Rozwój aspiryny został zainspirowany naturą, która znów znalazła się w centrum uwagi

 

Korę wierzby stosuje się w medycynie naturalnej od ponad 3500 lat. Składnikiem aktywnym w korze wierzby jest salicyna, która ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe2. Doprowadziła ona do odkrycia aspiryny, gdy kwas acetylosalicylowy – aktywny składnik aspiryny – został zsyntetyzowany w 1897 roku przez niemieckiego chemika, Felixa Hoffmanna.  

 

Od tego czasu aspiryna stała się jedną z najbardziej kultowych marek farmaceutycznych. Jej zastosowanie w niskich dawkach w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym i naczyniowo-mózgowym okazało się rewolucyjne. Dzięki Aspirin® Cardio ponownie skupiamy się na naturze
i odzwierciedlamy aspekty środowiskowe w produkcji, aby nasze działania były bardziej przyjazne środowisku. 

Zdjęcie wierzby z napisem: 3500 lat
Obraz tabletek z napisem: 20 mld tabletek

Aspirin® Cardio jest powszechnie stosowanym lekiem, dostępnym w ponad 100 krajach na świecie

 

Przy miliardach tabletek produkowanych każdego roku wszelkie drobne zmiany, które wprowadzamy, mogą mieć duży wpływ na środowisko. 

 

Właśnie z tego powodu przyjrzeliśmy się naszym możliwościom zmniejszenia wpływu na środowisko w zakresie jego zanieczyszczenia i redukcji śladu węglowego.  

 

Co dokładnie robimy:  

• Zmniejszyliśmy emisję CO2  

• Wykorzystujemy większe ilości energii odnawialnej  

• Optymalizujemy opakowania 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i chcesz zgłębić ten temat, kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o działaniach, jakie podjęliśmy, aby stać się jeszcze bardziej zrównoważoną firmą. 

 

PP-ASP-PL-0073-1 

Piśmiennictwo

  • (1) Sanjay Rajagopalan, lek., Philip J. Landrigan, lek., Pollution and the Heart [Zanieczyszczenie środowiska a serce], The New England Journal of Medicine 2021; 385:1881-92. DOI: 10.1056/NEJMra2030281 (s.1) Return to content
  • (2) Michael J. R. Desborough, David M. Keeling, The aspirin story – from willow to wonder drug [Historia aspiryny – od wierzby do cudownego leku], British Journal of Haematology, 2017, 177, 674–683. DOI: 10.1111/bjh.14520 (s.1) Return to content

Powiązane artykuły:

Tabletki Aspirin® Cardio są wskazane u osób z wieloma czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego, w celu zmniejszenia ryzyka zawału mięśnia sercowego i udaru niedokrwiennego mózgu.

Aspirin® Cardio - Informacja o leku


Lek zawiera kwas acetylosalicylowy i jest dostępny bez recepty. Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.