Według szacunków tylko w 2019 roku ponad pięć milionów ludzi zmarło z powodu chorób układu krążenia spowodowanych zanieczyszczeniem środowiska. Zanieczyszczenie jest ważnym i często pomijanym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i należy skoncentrować się również na nim, jeśli chcemy naprawdę coś zmienić. Musimy uznać jego wpływ i kontrolować u źródła.
Walka z zanieczyszczeniami jest bliska naszemu sercu
Według szacunków tylko w 2019 roku ponad pięć milionów ludzi zmarło z powodu chorób układu krążenia spowodowanych zanieczyszczeniem środowiska1.
Zanieczyszczenie jest ważnym i często pomijanym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i należy skoncentrować się również na nim, jeśli chcemy naprawdę coś zmienić1. Musimy uznać jego wpływ i kontrolować u źródła.
Rozwój aspiryny został zainspirowany naturą, która znów znalazła się w centrum uwagi
Korę wierzby stosuje się w medycynie naturalnej od ponad 3500 lat. Składnikiem aktywnym w korze wierzby jest salicyna, która ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe2. Doprowadziła ona do odkrycia aspiryny, gdy kwas acetylosalicylowy – aktywny składnik aspiryny – został zsyntetyzowany w 1897 roku przez niemieckiego chemika, Felixa Hoffmanna.
Od tego czasu aspiryna stała się jedną z najbardziej kultowych marek farmaceutycznych. Jej zastosowanie w niskich dawkach w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym i naczyniowo-mózgowym okazało się rewolucyjne. Dzięki Aspirin® Cardio ponownie skupiamy się na naturze
i odzwierciedlamy aspekty środowiskowe w produkcji, aby nasze działania były bardziej przyjazne środowisku.
Aspirin® Cardio jest powszechnie stosowanym lekiem, dostępnym w ponad 100 krajach na świecie
Przy miliardach tabletek produkowanych każdego roku wszelkie drobne zmiany, które wprowadzamy, mogą mieć duży wpływ na środowisko.
Właśnie z tego powodu przyjrzeliśmy się naszym możliwościom zmniejszenia wpływu na środowisko w zakresie jego zanieczyszczenia i redukcji śladu węglowego.
Co dokładnie robimy:
• Zmniejszyliśmy emisję CO2
• Wykorzystujemy większe ilości energii odnawialnej
• Optymalizujemy opakowania
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i chcesz zgłębić ten temat, kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o działaniach, jakie podjęliśmy, aby stać się jeszcze bardziej zrównoważoną firmą.
PP-ASP-PL-0073-1
Piśmiennictwo
- (1) Sanjay Rajagopalan, lek., Philip J. Landrigan, lek., Pollution and the Heart [Zanieczyszczenie środowiska a serce], The New England Journal of Medicine 2021; 385:1881-92. DOI: 10.1056/NEJMra2030281 (s.1) Return to content
- (2) Michael J. R. Desborough, David M. Keeling, The aspirin story – from willow to wonder drug [Historia aspiryny – od wierzby do cudownego leku], British Journal of Haematology, 2017, 177, 674–683. DOI: 10.1111/bjh.14520 (s.1) Return to content